Takma Kirpik Zararları Varmıdır? Takma Kirpik Zararları Nelerdir?

 

 

 

 

 

 

Takma Kirpik

Takma Kirpik

Takma kirpik zararları var mı? ve takma kirpik zararları nelerdir diye soran bir çok müşterim oluyor.  İşim gereği takma kirpik kullanmak gerekiyor.  Hem makyöz olduğum için hem de İpek Kirpik çalışmaları yaptığım için kendimi bu konuda uzman olarak görüyorum. Öncelikle Takma Kirpik günü birlik kullanılması gereken ve gece makyajlarını daha güzel gösteren bir araçtır. Bütün halde ve tek tek olmak üzere iki çeşiti vardır. Çok abartı durmamasını istiyorsanız tekli olanlardan daha gösterişli olmasını istiyorsanız da Bütün halde olanlardan takabilirsiniz.

Yalnız çoğu kadın tekli ve bütün halde olan bu kirpikleri 2hafta gibi bir zaman sürecinde kullanıyormuş bu kirpikleri ondan sonra da bana İpek Kirpik taktırmak üzere müşteri olarak geliyorlar karşıma.

Yani sürekli kirpiklere yapıştırıcı kullandıkları için artık kirpikler iflas ediyor ve dökülmeye başlıyor. Düşüne biliyor musunuz sürekli gözlerinizde kimyasal bir madde var bence inanılmaz rahatsız edici.

Bunun yerine özel zamanlarda kullanılması daha mantıklı bence.  Güzellik uğruna çok sık Takma Kirpik ve bu tür şeyler yapmayın hanımlar.  Tamam, güzel hoş görünüyor ama daha sonrasında yine sizin canınız yanacak. Benden söylemesi.

Makyöz Nurgül Kolukırık

 

Sizelerinde Takma Kirpik Zararları hakkında yorumlarınız varsa paylaşabilirsiniz burada.

 

Makyöz Nurgül Kolukırık

Makyöz Nurgül Kolukırık

14 Yorumlar
 1. ipek kirpik kursu hakkında bilgi verirmisinizz

 2. şey ben 6. sınıfa gidiyorum ve arkadaşlarımla bir dans düzenledik kostüm de takma kirpik takmamız gerekiyor bir kereliğine taksak bir zararı var mı ve kirpik yapıştıktan sonra ne zaman çıkar ?

 3. tamam öle yaparız o zmn çok teşekkür edrm verdiğiniz bilgiler için

 4. merhaba;

  Bursada yaşamaktayım; Bursa’da ipek kirpik uygulamasını yapan bir yer önerebilirmisiniz. İpek kirpik ne kadar süre dayanıyor? Fiyatları nedir?

  İyi çalışmalar;

 5. bende tekli kirpiklerden kullanıyorum ama siz öle diyince korktum biraz zararrı yok dediler diye kullanıyodum.. eee ne yapcam peki benim kirpiklerim çok az..ve düz

  • Merhaba Deniz hn,
   Yaşınız kaç bilemiyorum ama ne demek istediğimi bi kaç sene sonra daha iyi anlayacaksınız.
   Sizinle aynı durumda çok müşterim var. Ya protez kirpik taktırın ya da sadece özel günlerde tekli kirpik kullanın. Onun haricinde sürekli kullanmanızı tavsiye etmiyorum …

 6. yaşım 29 dün sizi okuyunca sabah gidip hemen kirpik gürleştiren ilaç aldım korkuttunuz beni açıkcası olanlarıda kaybtmeyeyim bari kalan sağlar bizimdir:)

 7. protez kirpik ne kadar kalıyo ve banyoda falan nasıl oluyo düşmüyormu.. bide yeriniz nerede sizin..maliyeti ne kadar.. biraz fazla soru sordum galiba:)

  • Merhaba Deniz hn,
   amacım sizi korkutmak değildi ama önlem almanıza sevindim..Hemen protez kirpik taktırmayın önce bir dinlensin kirpikleriniz. Protez Kirpik yani İpk Kirpik 3 ay boyunca kullanılıyor, banyoda düşmüyor suya dayanaklı şu an 150 tl civarinda bir maliyeti var. Ben istanbuldayım ileişim kısmından numaramı alabilirsiniz. ama dediğim gibi öncelikle kirpikleriniz dinlensin sonra düşünün..

 8. MERHABALAR..YAŞIM 21.. 2 YILDIR TEK TEK OLAN GÜNLÜK KULLANILAN KİRPİKLERDEN KULLANIYORUM. SÜREKLİ TAKMIYORUM SADECE ÖZEL GÜNLERDE YA DA KENDİMİ ÖZEL HİSSETİM GÜNLERDE KULLANIYORUM VE EVE GELDİĞİMDE ÇIKARTIP GÖZLERİMİ YIKIYORUM KİRPİKLERİDE TEMİZLİYORUM.KİRPİK DIŞINDA HİÇ BİR ŞEKİLDE MAKYAJ KULLANMIYORUM.BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN TEK ŞEY KİRPİK ÇOK SEVİYORUM KULLANILMASI KOLAY OLDUĞU GİBİ GÖZLERİDE HOŞ GÖSTERİYOR. NATURAL DURUYOR. KİRPİKLERİMDE SIK DÖKÜLME OLMADI ARTI İNCE VE DÜZ KİRPİKLERE SAHİBİM.KİRPİKLERİ ÇIKARTIRKENDE OLUMSUZ BİR ŞEYLE KARŞILAŞMADIM. ACABA BUNUN BANA İLERİDE ÇOK ZARARI OLUR MU?

  • Merhaba Gamze hanım,
   Şu an genç olmanız sebebiyle birşey farketmiyor. Ama 30 lu yaşlara geçtiğinizde göreceksiniz aradaki farkı.. Bu şekilde bana protez kirpik yaptırmaya gelen çok müşterim oluyor.
   Hatta bir kişi vardı her gün ama hergün takma kirpik kullanıyormuş sonunda kirpikleri ortadan ve diplerden kırılmaya başlamı ve tamamen dökülmüş Ben dökülmüş haline gördüm.. Bir gözde 7 tane kirpiği vardı sadece…

Bir cevap yazın